Města a památky

Lesbos - hrad v MolyvosPodle místních obyvatel je severní část ostrova tou nejkrásnější. A právě v severní části se rozprostírá jedno z nejhezčích středověkých měst, které na ostrově můžete vidět. Město Molyvos je tvořeno jedinečnými domečky s barevnými okenicemi. Nad městem se tyčí krásný Janovský – byzantský hrad, který je veřejnosti přístupný. Určitě stojí za to vyšplhat se až nahoru, kde se vám naskytne krásný výhled na pobřeží a široké moře.

Na severu ostrova leží významná vesnice Petra. V překladu tento název znamená kámen, nebo skála. Městečko je postavené přímo na pláži, okolo skály, která je asi 30 m vysoká. Na vrcholku stojí klášter Panagia Glykofilousa, neboli klášter Panny Marie sladce líbající. Tato památka byla vybudována v roce 1747 a v roce 1840 byl klášter zrekonstruován. Uvnitř kláštera pak můžete vidět překrásný vyřezávaný ikonostas se vzácnou ikonou Panny Marie.

Západ je od zbytku ostrova naprosto odlišný. Je sušší a také méně osídlem. Nejzápadnější část ostrova je skoro úplně bez stromů. Právě v této části se můžete podívat například na rodiště známé básnířky Sapfó, která se narodila ve vesnici jménem Skala Eressou. Právě zde se každý rok koná festival Women Together. Jedná se o čtrnáctidenní festival, na který se sjíždějí ženy ze všech koutů světa. Zajímavé jsou také 500 000 let staré zkamenělé kmeny stromů, které se nachází ve Zkamenělém lese nedaleko vesnice Sigri.

Vydejte se na dovolenou na ostrov Lesbos!

Východní část ostrova je velice rozmanitá. Přibližně 6 km od hlavního města se rozprostírá vesnička Moria, ve které stojí za shlédnutí "Kamares", tedy zbytky římského akvaduktu. Blízko této vesničky pak můžete najít termální prameny Paradia Themis.

Jižní a střední částo ostrova Lesbos je tvořena malými řeckými vesničkami. Příroda je zde asi nejhezčí ve středozemním moři. Důležitou oblastí je zátoka Yera a ekonomické a kulturní středisko Plomari.

Zarezervujte si nádherný hotel!

© Copyright 2024 | Lesbos (Řecko)
Provozuje: MFÁčko