Termální prameny

Lesbos - termální lázně EftalouŘecký ostrov Lesbos je znám také díky svým termálním pramenům, kterých je na ostrově opravdu velké množství. Spousta z nich byla objevena už v době antiky. Dříve, než v každém domě měli svoji vlastní koupelnu, byly tyto veřejné lázně místem, kde se lidé scházeli se nejen okoupat, ale také relaxovat a popovídat si. Kromě termálních pramenů, které se nacházejí v Thermi, jsou ostatní lázně v provozu. Ve většině z nich najdete oddělené koupele pro muže a ženy.

Největší termální prameny na ostrově se nachází přilibně 5 kilometrů od Mitylény v zátoce Yera. Odtud také název lázní Therma Yera. Pramen obsahuje radium a má přibližně 40 °C. Tento typ lázní je vhodný pro ženy, které trpí neplodností nebo pro lidi trpící revmatismem, cukrovkou a jinými nemocemi.

Termální lázne Polyhnitos jsou na jihovýchodně od Polyhnitosu a jsou umístěny v krásné, nově opravené byzantské budově. Zdejší pramen patří k nejteplejším v kontinentální Evropě. Jeho teplota dosahuje 87,6 °C. Prameny jsou vhodné k léčbě kožních a gynekologickým problémů, artritidě a revmatismu.

Kousek od Polyhnitosu najdete další termální prameny, Lisvorio. Ty se nachází zhruba 5 kilometrů západně od Polyhnitosu. Bohužel cesta k nim není nijak značena. Budete-li se chtít sem vydat, budete se muset na cestu zeptat místních obyvatel.

Vyberte si z nabídky zájezdů na ostrov Lesbos!

Termální koupele Eftalou jsou přímo na pláži nedaleko městečka Molyvosu. Čistá termální voda s teplotou 46,5 °C je vhodná k léčení revmatických onemocnění, vysokého tlaku, kožních problémů nebo žaludečních kamenů. Jedná se o skutečně krásné lázně. Můžete si zde vybrat, jestli se chcete okoupat ve staré nebo nové části lázní. Staré láznějsou v klenutém sklepení s oblázkovou dlažbou. V nové části pak na vás čeká několik samostatných van. Ať si už vyberete staré nebo nové lázně, rozhodně vás nezklamou a užijete si příjemného relaxu.

Cena ve všech zmíněných lázní se pohybuje kolem 3 Euro. Pouze v termálních lázních Eftalou zaplatíte za koupel v nových lázní 5 Euro.

© Copyright 2024 | Lesbos (Řecko)
Provozuje: MFÁčko